wtorek, 12 kwietnia 2016

Dobieramy okulary do kształtu twarzy- porad kilka

okularyprzeciwsłoneczne damskieJak na razie wiosna nie rozpieszcza nas pogodą, ale piękne słoneczne dni wciąż przed nami. Już teraz warto zatroszczyć się o odpowiednią ochroną oczu przed promieniowaniem słonecznym. W tym krótkim poradniku chcę przedstawić na co zwracać uwagę przy wyborze okularów oraz jak dobrać odpowiednie okulary do kształtu naszej twarzy.

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek, który ułatwia patrzenie w słoneczne dni. To również aktywna ochrona naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV emitowanym przez naszą gwiazdę. Dlatego zawsze kupując okulary zwracaj uwagę czy i jakie filtry posiadają. Im lepsze filtry tym oko jest lepiej chronione przed szkodliwością promieni słonecznych.
Przy doborze okularów ważne jest również dobranie okularów do kształtu twarzy. Nie ma problemu gdy możemy okulary przymierzyć i zobaczyć jak leżą na naszej twarzy. Sprawa komplikuje się gdy przykładowo zamawiamy je przez internet. Warto wtedy trzymać się kilku prostych zasad wymienionych poniżej.
  • Twarz okrągłą- twarz o kształcie koła, tak samo szeroka jak wysoka; Jeśli masz okrągły kształt twarzy najbardziej będą pasować Ci oprawki kanciaste lub kwadratowe z jak najmniej widocznym mostkiem. Pozwoli to na optyczne poszerzenie oczu, a kształt oprawki wydłuży i wyszczupli Twoją twarz. Stanowczo unikaj okularów okrągłych.
  • Twarz owalna- twarz o proporcjonalnym kształcie, podobnej szerokości, bardzo zbliżona kształtem do owalu; Do twarzy w kształcie owalu pasuje właściwie większość oprawek, ważne by używać okularów równych lub szerszych niż szerokość Twarzy, nie zaburzy to jej proporcjonalności. Ważne jest by zachować balans.
  • Twarz kwadratowa- twarz o podobnej szerokości i wysokości z ostrymi zaokrąglonymi krawędziami; Przy twarzy kwadratowej ważne jest by złagodzić ostre krawędzie twarzy i ją wydłużyć. Dlatego osobom o tym typie twarzy zaleca się nosić okulary okrągłe, owalne lub typu aviator. Okulary powinny być szersze niż dłuższe. Wizualnie wydłuży i złagodzi rysy twojej twarzy.
  • Twarz w kształcie serca- twarz o szerokim czole, zwężająca się w stronę podbródka; Do twarzy typu serca pasują oprawki okrągłe oraz niektóre kwadratowe. Tego typu okulary zmniejszą optycznie szerokość skroni i obniżą poziom oczu. Staraj się używać okularów szerszych na dole niż u góry, aby twarz była dobrze zbalansowana.
  • Twarz typu gruszki- twarz o wąskim czole, rozszerza się ku dołowi; Do tego typu twarzy warto zastanowić się nad wyborem oprawek typu kociego, aviator lub okrągłych. Minimalizują one szerokość podbródka oraz podnieść oczy ku górze. Aby równowaga twarzy została zachowana warto aby poszerzały się ku górze.
Mam nadzieję, że przyda się wam ten poradnik. Żeby kupić odpowiednie okulary przeciwsłoneczne damskie czy męskie trzeba się trochę natrudzić, ale pamiętając o tych kilku prostych zasadach na pewno uda wam się dobrze dobrane okulary, które będą chronić wasze oczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz