poniedziałek, 8 czerwca 2015

Maska algowa, jak przygotować?


Maski z alg wykazują doskonałe właściwości regeneracyjne i odżywcze. Spowalniają starzenie skóry twarzy i poprawiają jej jędrność. Gdy wybierzemy się do gabinetu kosmetycznego, z dużym prawdopodobieństwem spotkamy się z tego typu zabiegami, wykorzystującymi dobrodziejstwa wodnych glonów. Możemy jednak przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów, wykonywać je samodzielnie.


Maska algowa to doskonały wybór, jeśli chcesz skutecznie i naturalnie poprawić wygląd skóry swojej twarzy. Można łatwo wykonać i nałożyć ją w domu.

maska algowaMaski algowe występują w postaci proszku, który należy wymieszać z wodą. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji, maska algowa musi zostać szybko nałożona na twarz. Pozostawiamy ją na ok 10-20 minut, a następnie zdejmujemy z twarzy. Nie jest to trudne, gdyż kosmetyk odchodzi w postaci jednego płata.

Sama aplikacja może być z początku nieco problematyczna. Maska jest płynna i jej dokładne rozprowadzenie wymaga pewnej wprawy. Najlepszą drogą jest poproszenie kogoś bliskiego o pomoc przy nałożeniu preparatu.

By maska algowa zeszła z twarzy w jednym płacie oraz aby nie zasychała na brzegach, co może powodować rumień i nieprzyjemne ściąganie skóry, algi należy nałożyć grubszą warstwą. Im grubsza powłoka, tym łatwiej zejdzie ona ze skóry. Jest to niestety rozwiązanie mniej ekonomiczne. By zużywać mniej preparatu, a przy tym zachować łatwość ściągania, można użyć maski kosmetycznej wykonanej z gazy.

To już wszystko! Profesjonalne maski algowe znajdziesz w hurtowniach kosmetycznych i w Internecie. Dla zauważalnych efektów stosuj je regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz