czwartek, 9 lipca 2015

Kapelusz i okulary przeciwsłoneczne – damskie sposoby na hollywodzki lookKtóra z kobiet nie chciałaby choć raz stanąć na czerwonym dywanie i błyszczeć w blasku fleszy? Sława, oprócz przyjemnej strony, posiada również tą ciemniejszą- ciągle na świeczniku, pod czujnym okiem papparazzi czekających tylko na ciekawszy „kąsek” z życia gwiazdy. To dlatego kapelusz i okulary stały się niemal atrybutem celebrytów, chcących przemknąć niezauważenie ulicą. W tym artykule podpowiemy jak dobrać kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne, aby prezentować jak hollywodzka „superstar”.


Latem szczególnie musimy zadbać o ochronę naszej głowy. Kapelusz jest idealnym dodatkiem na ciepłe, słoneczne dni. Odpowiednio dobrany, doda szykownego look'u i sprawi, że nikt nie przejdzie obok nas obojętnie :)

Jaki kapelusz wybrać?


Do wyboru mamy kapelusze z dużym rondem – najbardziej klasyczny wybór, kojarzący się z klasą. Idealnie podkreśla rysy twarzy. Gdy spieszymy się do wyjścia i nie mamy czasu na długie przygotowania z pomocą przyjdzie nam właśnie kapelusz. Mała czarna, włosy spięte w kucyk czerwona szminka i „on” sprawi że będziemy wyglądać kobieco i elegancko.

Na lato najbardziej popularne są jednak kapelusze słomkowe. Idealnie pasują do letnich, pastelowych czy kwiecistych sukienek. Takie połączenie sprawdza się na plażę, jak i wieczorny spacer z ukochanym.

Drugim dodatkiem nadającym nam hollywoodzkiego charakteru są okulary przeciwsłoneczne. Damskie gusta w tej kwestii są bardzo zróżnicowane, dlatego producenci dwoją się i troją, aby sprostać naszym oczekiwaniom.

Choć najistotniejszym aspektem determinującym nas do zakupu okularów, jest ich wygląd oraz to jak się w nich czujemy, ja jednak w tym artykule skupiłabym się na ich funkcjonalności.

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny być wysposażone w filtr UV, który chroni nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem.

Optycy w swoim asortymencie mają tzw „inteligentne szkła”, co to takiego? Są to soczewki wyposażone w tzw. fotochromy, które reagują na światło UV. Samoistnie przyciemniają się i rozjaśniają w zależności od tego, w jakim natężeniu światła dane jest nam przebywać. Są t o okulary tzw. kompaktowe- służą nam zarówno jako okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne.

Hollywoodzki wygląd pomogą uzyskać nam kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Damskie gusta w kwestii dodatków są różne, ale asortyment też jest spory. Należy jednak pamiętać, że w okresie letnim nader ważna jest ochrona przed słońcem i ku naszej uciesze, w tym przypadku świetny wygląd i odpowiednia ochrona idą ze sobą w parze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz